Co musíte vidět

Výlety pro zpestření vašeho pobytu

Bez toho neodjedete

Co musíte vidět

Pláže

Fuerteventura je pověstná svými několikakilometrovými plážemi. Na ostrově jich najdete 150 v celkové délce 75 km. Mezi ty nejznámější patří Playa Morro Jable (4,3 km), Playa Sotavento (11 km) nebo Playas de Corralejo (9 km). Vzhledem k poměrně řídkému osídlení ostrova i přes rostoucí cestovní ruch si můžete užívat typické bílé pláže bez davů turistů. Většinu z nich tvoří světlý písek navátý ze Sahary, severní břehy Afriky jsou totiž vzdáleny pouhých 100 km. Bílý písek ve spojení s tyrkysovým mořem vytvářejí dechberoucí scenérie. A právě díky nim je Fuerteventura přezdíván evropským Karibikem.

Pěší turistika

Pokud jsem milovníci pěší turistiky, rozhodně se vypravte na horu Tindaya, v níž byly objeveny rytiny starověkých kmenů. Dnes je přírodní památkou. Vaší pozornosti by němel uniknout Národní park Corralejo, největší pouštní území na celých Kanárských ostrovech, vzdálený 20 minut jízdy autem od apartmánu.

Park Oasis

Vidět zblízka exotická zvířata z Afriky (slony, žirafy) můžete v zooparku Oasis, do něhož se dostanete pohodlně od apartmánu autem za 10 minut nebo si můžete cestu zpestřit  jízdou na velbloudovi.

Další místa

kouzelná místa

V nedalekém městě El Cotillo, vzdáleném 20 minut autem z apartmánu, na vás čekají příjemné kavárny, restaurace a bary na dohled městské pláže El Cotillo Beach, která město dělí na dvě části. Pro nadšence šnorchlování a potápění je jedinečný ostrov Lobos s podmanivým vodním svět v tyrkysových zátokách.

Muzeum soli

Chcete si domů jako praktický suvenýr odvést mořskou sůl? Pak se vypravte do Museo del Sol (Muzeum soli) nedaleko města Caleta de Fuste. Prohlédnete si dolný důl, kde se mořská voda filtruje přes písek a jejím odpařováním se získává mořská sůl. Tu si můžete zakoupit v místním obchůdku. Kdo chce mít skutečně autentický zážitek, může se dokonce na den stát tamním zaměstnancem.

Biofarma Verdeaurora

Zhruba v polovině ostrova se můžete seznámit s pěstováním typických kanárských produktů tradičním způsobem. Ochutnáte místní olivový olej, na workshopu si vyzkoušíte práci s aloe vera a pokud vydržíte na farmě do noci, můžete si zapůjčit dalekohledy a s odborným výkladem pozorovat hvězdnou oblohu. Panují tam totiž ideální podmínky pro pozorování nebe.

Muzeum sýra Majorero

Proslulý kozí sýr Majorero obalovaný v paprice můžete ochutnat v Museo del Queso Majorero nedaleko historického města Antiqua. Dozvíte se také o jeho výrobě a zjistíte proč mají údajně zdejší kozy to nejlepší mléko na světě. Vyrábí se z něj dokonce i oblíbený sladký likér.

zarezervujte si ubytování

rezervace

Chcete si u nás zarezervovat pobyt? Můžete přijet v průběhu celého roku, záleží za jakým účelem. Pro surfaře podle četnosti větrů, milovníci pláží přijíždí většinou mimo leden a únor, kdy je méně větrno.